Uwolnij swój język, czyli trening motywacji do nauki języka obcego


Znam trzy języki obce. Ich używanie jest dla mnie tak naturalne, jak chodzenie spać i jedzenie – to po prostu mój wrodzony talent. Kiedy jednak ktoś dziwi się, jak to się stało, że znam tyle języków, myślę sobie, że to nie jest kwestia cudu. Owszem, prawdopodobnie było mi łatwiej się ich nauczyć niż wielu innym osobom, ale też nie przypominam sobie w moim życiu sceny z Matrixa, gdzie w przeciągu pięciu sekund ktoś wgrałby mi pełne oprogramowanie do angielskiego, niemieckiego czy rosyjskiego. Ten proces trwał kilka, a nawet kilkanaście lat, tak naprawdę nigdy się nie skończył i nie jestem w stanie policzyć, ile godzin poświęciłam na naukę…

Oprócz talentu jest jednak jeszcze jedna rzecz, która sprawiła, że osiągnęłam sukces w tym obszarze. To MOTYWACJA. Motywacja jest takim małym wytrychem, który sprawia, że pewne rzeczy idą sprawniej, a nawet jeśli pojawiają się przeszkody, masz dość determinacji, żeby się z nimi zmierzyć. Motywacja pomaga Ci wstać 10 minut wcześniej i zrobić jedną rzecz w ciągu dnia więcej. Wreszcie też pozwala Ci poczuć dumę z tego, co już osiągnąłeś.

 

Każdego dnia dzielę się wiedzą na temat języka angielskiego z moimi klientami „na żywo”. Przynosi mi to niemało satysfakcji, jednak czułam pewien niedosyt, jeśli chodzi o liczbę osób, do której docieram. Długo zastanawiałam się, w jaki sposób mogę podzielić się moją wiedzą na szerszą skalę. W końcu zdecydowałam się na stworzenie kursu online – w końcu wszyscy teraz to robią 😉 Jak postanowiłam, tak zrobiłam i w 2016 roku powstał kurs „Uwolnij swój język!”. Do tej pory był on dostępny tylko dla osób, które brały udział w specjalnym, zamkniętym wyzwaniu, teraz postanowiłam udostępnić go WSZYSTKIM – w końcu dobro trzeba mnożyć. Bardzo jestem ciekawa, jakie będą tego efekty. Tak więc jeśli czujesz, że Twoja motywacja do nauki (dowolnego) języka obcego kuleje i chciał(a)byś zmienić ten stan, zapraszam Cię na wycieczkę, w trakcie której:

  1. zastanowisz się, jaki cel mógłby sprawić, że nauka stanie się przyjemnością,
  2. jakie przeszkody sabotują Twoje wysiłki,
  3. jakie nawyki mogłyby Cię wspierać w nauce,
  4. które sposoby nauki są dla Ciebie dobre, a z którymi możesz sobie dać spokój,
  5. z jakich narzędzi warto korzystać, żeby nauka była bardziej urozmaicona, skuteczna i dotyczyła autentycznego języka.

 

Przystępując do tego treningu (lubię o nim myśleć jako o treningu Twojego mięśnia językowego), otrzymasz solidną porcję materiałów:

  • nagrania video, w których w możliwie obrazowy sposób starałam się przedstawić, o co mi dokładnie chodzi,
  • pliki PDF, gdzie najpierw szczegółowo wyjaśniam Ci zagadnienia teoretyczne (ale nie na sztywno, tylko z odpowiednią dawką humoru), a potem zapraszam Cię do ćwiczeń praktycznych, które są tak naprawdę NAJWAŻNIEJSZE w tym wszystkim. Jeśli ich nie zrobisz, będzie to tak, jakbyś próbował/a nauczyć się jeździć samochodem, obserwując instruktora z tylnego siedzenia. Życzę powodzenia każdemu z takim podejściem 🙂

 

Ok, ponieważ nie lubię zbyt dużo gadać (zazwyczaj jestem jednak od słuchania), po prostu zaproszę Cię do podjęcia wyzwania. Jak tylko wprowadzisz swój adres e-mail w polu poniżej, prześlę do Ciebie dokładne instrukcje treningowe.

To jak? Gotowa/y? Powodzenia! I do zobaczenia na mecie!

Zostawiając mi swój adres, wyrażasz zgodę, abym wysyłała do Ciebie swój newsletter. Ale spokojnie, nie mam dość czasu, żeby wysyłać go zbyt często. Zawsze  też możesz liczyć na dodatkowe materiały do nauki ode mnie. A jeśli chodzi o Twój adres, to możesz być całkowicie spokojna/y, nikomu go nie przekażę.