Gotowa lekcja – Looks aren’t everything. Believe me, I’m a model. (B2/C1)


Mów Do Mnie

Photo by Dom Hill on Unsplash

Obrazy otaczają nas z każdej strony. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak duży wpływ mają na nasze postrzeganie własnego ciała. Billboardy, okładki czasopism, reklamy… niby słyszeliśmy o Photoshopie, ale oglądając te perfekcyjne, wymuskane obrazy nie zastanawiamy się, ile w nich jest prawdziwego człowieka.

Dlatego właśnie nasza kolejna gotowa lekcja (do samodzielnej pracy lub wykorzystania na zajęciach) oparta jest o wystąpienie Cameron Russell – modelki, która odważyła się ujawnić, co tak naprawdę oznacza być najpiękniejszą kobietą na świecie…

W PDF znajdziecie kilka ćwiczeń leksykalnych, link do najciekawszych słówek zgromadzonych w aplikacji Quizlet (żeby łatwiej było się ich uczyć) oraz zestaw pytań, które na pewno wywołają zagorzałą dyskusję wśród uczestników zajęć. Materiał zdecydowanie dla uczniów bardziej zaawansowanych, na poziomie przynajmniej mocnego B1. Na końcu PDF-a jest klucz, więc z materiałem można pracować samodzielnie.

Looks aren’t everything – handout 

 

Jeśli spodobała Ci się ta lekcja, możesz też zajrzeć do naszego materiału z dowcipami lub bardziej refleksyjnego „4 things that make you happy„.

 

Zapraszamy też do zapisu do naszego newslettera. Co dwa tygodnie wysyłamy mail po angielsku, ze słowniczkiem, linkami do ciekawych materiałów online, nowych wpisów na blogu oraz unikatowych, niepublikowanych na stronie materiałów do nauki, na przykład dotyczących slangu angielskiego. Po prostu zostaw swój mail!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *