Mów Do Mnie! jak kobieta 3 komentarze


kobieca jesien

 

Myślisz: „Mówienie po angielsku to koszmar”. Zgadzam się – to koszmar, jeśli się tego boisz. Gorączkowo szukasz w głowie tych wszystkich słów, które już przecież znałaś, a one znów ulotniły się z Twojej pamięci… A im więcej ich zapominasz, tym bardziej się blokujesz. W rezultacie unikasz mówienia i błędne koło się zamyka.
Zła wiadomość jest taka, że kiedyś musisz zacząć rozmawiać.

 

PRZYJDŹ NA WARSZTATY
Na co dzień prowadzę przede wszystkim lekcje indywidualne. One działają świetnie, naprawdę. Ale uwielbiam też pracę w grupie, mającą charakter warsztatowy. Jakie są zalety takich spotkań?
 • Praca warsztatowa na autentycznych materiałach i tematach na tyle angażuje Twoją uwagę, że przestajesz koncentrować się na samym języku – ważniejsze staje się przekazanie treści.
 • Osoby wokół Ciebie będą na podobnym poziomie znajomości języka obcego.
 • Cykl czterech spotkań skupia się wokół jednego wątku przewodniego – dzięki czemu zdobędziesz swobodę wypowiadania się na jego temat.
 • Ciekawe osoby wokół Ciebie gwarantują dawkę dobrego humoru – dzięki luźnej atmosferze łatwiej będzie Ci mówić. A do tego „naładujesz baterie”.
 • Ograniczenie czasowe do czterech spotkań jest idealne, jeśli szukasz różnorodności lub nie lubisz deklarować się na dłuższe okresy.
 • Pracując w grupie możesz uczyć się od innych jej członków.
 • Uwaga prowadzącego jest rozproszona na kilka osób, dzięki czemu Ty sama nie będziesz odczuwać tak dużej presji, by mówić cały czas, w dodatku poprawnie.

 

ZADAWAJ PYTANIA – JA MAM ODPOWIEDZI NA NIE
Kiedy zaczynają się warsztaty i ile trwają?
Warsztaty rozpoczną się (uwaga – zmiana!) 3 listopada. Będziemy spotykać się co tydzień o 18.00, na 90 minut. Cały cykl obejmuje cztery spotkania.
Jaki jest koszt warsztatów?
Koszt uczestnictwa w jednych zajęciach to 25 złotych od osoby, przy czym, decydując się na jedne zajęcia, deklarujesz uczestnictwo we wszystkich spotkaniach z cyklu. Czyli całkowity koszt wynosi 100 złotych.
Kiedy należy za nie zapłacić?
Miejsce w grupie gwarantuje wpłata zaliczki w wysokości 25 złotych do 31 października – decyduje data wpływu pieniędzy na konto bankowe. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 10 listopada.
Co się stanie, jeśli nie będę mogła przyjść na któreś spotkanie?
Ze względu na grupowy charakter zajęć, takie spotkanie „przepada”. Jednak w przypadku poinformowania o niemożliwości uczestniczenia w zajęciach minimum 24 godziny przed ich rozpoczęciem, będzie możliwość skorzystania z indywidualnej 20 minutowej konsultacji przez Skype lub telefon. Konsultacja może dotyczyć opuszczonego spotkania lub dowolnego innego tematu, wybranego przez uczestniczkę.
Gdzie będą się odbywały spotkania?
Spotkania będą się odbywały w samym centrum miasta – przy skrzyżowaniu Emilii Plater i Świętokrzyskiej, czyli 2 minuty od stacji metra ONZ i 5 minut od Metra Świętokrzyska.
Ile osób weźmie udział w warsztatach?
Grupa „wystartuje”, gdy zgłoszą się przynajmniej trzy uczestniczki. Maksymalna liczebność grupy to pięć osób.
Na jakim poziomie będą uczestniczki?
Warsztat skierowany jest do osób, które mają podstawową i średnią znajomość języka angielskiego (A2/B1), ale mówienie sprawia im szczególną trudność.
Jakie tematy poruszymy?
Zaplanowałam następujące tematy spotkań:
 • True women?
 • Women and pleasure
 • Women and family
 • Women and art
Jak będą dokładnie wyglądały zajęcia?
Przed każdym spotkaniem otrzymasz materiały na dany temat, by wstępnie zapoznać się z nowym słownictwem. Podczas spotkań będziemy słuchać, czytać, ale przede wszystkim MÓWIĆ, DYSKUTOWAĆ, GADAĆ , a także wspólnie tworzyć własne materiały.
Po każdej lekcji prześlę do uczestniczek podsumowanie wraz z wykorzystanymi materiałami.
Czy będziemy się uczyć gramatyki?
Z założenia nie. Jeśli jednak zauważę, że jakiś temat gramatyczny sprawia Ci wyraźną trudność, na adres e-mail otrzymasz zestaw materiałów i ćwiczeń on-line, by nad nim popracować.
Czy będzie kontynuacja warsztatów?
Myślę, że tak. Nie wiem jeszcze, na jaki temat. Czekam na sugestie.
Czy mogę zaprosić na nie koleżankę?
Oczywiście!
Czy można dostać fakturę za warsztaty?
Tak, wystawiam faktury.
Jak mogę zapisać się na warsztaty?
 1. Na adres po prostu@mowdomnie.pl prześlij maila zawierającego Twoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz informację, że chciałabyś wziąć udział w warsztatach.
 2. W informacji zwrotnej otrzymasz numer konta bankowego do wpłaty zaliczki (lub pełnej kwoty).
 3. Po opłaceniu warsztatu prześlij do mnie potwierdzenie wykonania przelewu. Otrzymasz wtedy ode mnie dokładny adres, gdzie będą odbywały się zajęcia, oraz „pakiet startowy”.
Mam pytanie, na które nie ma tu odpowiedzi. Gdzie mogę je zadać?
Koniecznie napisz do mnie wiadomość na poprostu@mowdomnie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarzy do “Mów Do Mnie! jak kobieta

 • Czapla

  „…A im więcej ich zapominasz, tym bardziej się blokujesz. W rezultacie unikasz mówienia i błędne koło się zamyka”. Miałam tak kiedyś, ponieważ miałam jakieś 5 lat przerwy w nauce angielskiego. Do czasu kiedy praca nie pozostawiła mi wyboru i po prostu musiałam komunikować sie po angielsku. Teraz pracuję z obcokrajowcami i trenuję język codziennie. Taki trening potrafi zdziałać cuda 🙂